OPB

Oddelek podaljšanega bivanja

Podaljšano bivanje je oblika vzgojno- izobraževalnega procesa,  ki jo šola organizira po pouku in je namenjena predvsem otrokom  na razredni stopnji. Vanj se otroci vključujejo prostovoljno s prijavo staršev.

Cilje podaljšanega bivanja predpisuje nacionalni koncept.  Dosegamo jih z različnimi dejavnostmi.

V podaljšanem bivanju se prepletajo naslednje dejavnosti:
– samostojno učenje
– ustvarjalno preživljanje prostega časa,
– sprostitvena dejavnost,
– prehrana (kosilo, popoldanska malica).

Podaljšano bivanje se začne po končanem pouku, t.j. ob 11.15, traja pa do 15.45.

USTVARJALNE IGRE

Če igro nenehno določamo in usmerjamo odrasli, na otroke deluje negativno, ker zaviramo njihovo ustvarjalno domišljijo, lastno iniciativnost ter samostojnost. Taka igra ne sprošča otrokove osebnosti in njenih sil, ne daje mu poleta in zadovoljstva ter zato nima blagodejnega učinka.  Prav zato v podaljšanem bivanju veliko časa namenimo izključno igranju po lastnem izboru otrok.

Učiteljice podaljšanega bivanja smo izbrale nekaj iger in pripravile opise zanje, tako da se učenci lahko tudi samostojno igrajo. V kolikor se z otrokom želite igrati tudi vi, si lahko pomagate z  opisi teh iger .