Telefon: +386 5 7318 800
 

Otvoritev tržnice v Divači

Na Osnovni šoli dr. Bogomirja Magajne Divača spodbujamo dejavnosti v okviru vrtnarskih krožkov.  Urejamo šolske vrtičke na matični šoli v Divači in podružnični šoli Vreme, na novo pa smo se za urejanje visokih gred odločili tudi na podružnici v Senožeče. Tako smo ob pomoči Brinjevke v tem šolskem letu nadgradili svoje znanje o zeliščih, kompostu in urejanju gredic.

Poleg znanja s področja sonaravnega kmetovanja, socialnega podjetništva in prodaje kmetijskih pridelkov, je projektno sodelovanje otrokom prineslo dragocene življenjske izkušnje o trajnostnem in sonaravnem kmetovanju na Krasu ter procesih nadaljnje uporabe pridelkov, zelišč, žit v kulinaričnih in drugih namenih.

Zaključek projekta se je zgodil v Divači, 3. 6. 2021, ob otvoritvi nove tržnice. Na njem so v kulturnem programu nastopili učenci vrtnarskega krožka iz Divače ter učenci PŠ Senožeče.

(Skupno 230 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 

Deli