Skoči na glavno vsebino

V petek, 4. 2. 2022 smo na šoli organizirali malce drugačen tehniški dan za devetošolce. Želeli smo jim predstaviti način, model preko katerega si bodo z znanjem pridobljenim na različnih šolah in s talenti, ki jih imajo, lahko v prihodnosti ustvarili svoje podjetje. Podjetniška svetovalka Lara Pirc in direktor Inkubatorja v Sežani g. Dorjan Maršič sta preko svojih zgodb na humoren in hudomušen način pritegnila pozornost naših devetošolcev. Ideje in predstavitve učencev, ki so imeli na razpolago le slabo šolsko uro, so bile po njunih besedah avtentične. Bravo, naši!

V času, ko se poklici hitreje spreminjajo kot nekoč in v obdobju, ko se je potrebno z otrokom bolj poglobljeno pogovarjati o njegovi prihodnosti, jim bo delavnica zagotovo odprla drugačen pogled v svet podjetništva. Mogoče bodo celo znali spremeniti »hobby« v poklic.

Mentorjem sežanskega Inkubatorja se za izvedbo delavnic zahvaljujemo, vas pa vabimo k ogledu fotografij.

Zapisala koordinatorka  Anja Abram,
šolska defektologinja

(Visited 5 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Rastem s knjigo

Rastem s knjigo

V četrtek, 28. septembra 2023, so sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali krajevno knjižnico. Tam jim je...

Šolska TV – septembrska oddaja

Šolska TV – septembrska oddaja

Učenci interesne dejavnosti Šolska TV so zavihali rokave in posneli prvo oddajo šolske televizije. Vabimo vas k ogledu...

Skok v prvi razred

Skok v prvi razred

V novo šolsko leto 2023/2024  je na centralno šolo prvič vstopilo osemintrideset prvošolcev. Pod mentorstvom...

Dostopnost