Skoči na glavno vsebino

Tudi tretješolci  iz Divače smo se priključili  vseslovenski akciji Teden pisanja z roko 2022.

Čeprav si ne predstavljamo, da bi bili v času pandemije brez računalnikov in drugih sredstev za digitalno komunikacijo, smo prav v tem času razmišljali, da nas tipkanje preveč uniformira, standardizira, da nam jemlje ustvarjalnost  in spretnost, ki sta tako značilni za pisanje z roko. Že v mesecu decembru smo se priključil akciji Teden pisanja z roko in se   trudili pisati s pisanimi črkami ter tako urili veščine pisanja in spoznavali lepoto pisane besede.

Pisanje je izvirna človekova spretnost. Naš rokopis je unikaten in neponovljiv. Osrednja tema letošnje akcije je bila Pišem z roko, ker…. Tretješolci so spoznavali prednosti pisanja z roko, kot so boljši spomin, ustvarjanje več idej, dolgotrajnejša pozornost, celovitejše delovanje možganov, izražanje spoštovanja in naklonjenosti, izboljšanje finih motoričnih spretnosti, ohranjanje možganov v dobri formi, …Učenci so narisali obrise svojih dlani in  napisali, zakaj radi pišejo z roko.

In kaj so napisali: Rad/a pišem z roko,

… ker me pisanje sprošča.

… ker občudujem, kaj moja roka zmore.

… ker so mi všeč različne vrste pisave.

…ker lahko napišem pismo dedku Mrazu in Božičku.

… ker si tako bolje zapomnim snov.

… ker s pisanjem razvijam možgane.

K sodelovanju v projekt smo povabili tudi starše, ki so se povabilu odzvali. Napisali so, da radi pišejo z roko, ker so sporočila tako napisana bolj osebna; ker napisano ostane za zmeraj; ker besede, ki jih pišemo, sprostijo dušo in telo. Nekateri starši so nam napisali tudi pesmice. Našemu povabilu se je prijazno odzvala tudi gospa Romana Derenčin, zaposlena na Občini Divača in nekateri učitelji.

Velik poudarek smo namenili spodbujanju tekočega in čitljivega zapisa ter ustvarjalnosti. V mesecu decembru smo napisali pisma vsem dobrim možem. Pred božično-novoletnimi prazniki smo izdelali voščilnice in vanje lepo in čitljivo napisali naše dobre želje.

Poigrali smo se z besedami in postali pravi mali pesniki. Preberite, če ne verjamete.

 

Moje pero po papirju drsi,                                                 Pri slovenščini mi je lepo,

povedi zapiše in glavo zbistri.                                           ker mi pisanje ne gre slabo.

Vse črke lepo in čitljivo zapiše,                                         Branje pa malo težje je,

manjkajo ne tudi vejice in pike.                                        zato mi malo slabše gre.

(Teja Ž.)                                                                                                                (Kelly K.)

Z roko pisati je težko,                                                         Pisanje z roko mi odlično gre,

a meni je vseeno lepo.                                                         saj moja roka kot strojček je.

Črka pri črki nastane beseda,                                           Branje mi v veselje je,

beseda z besedo  pa lahko tudi zmeda.                           rada prebiram knjige vse.

(Nik K. Š.)                                                                                                           (Polona I. P.)

Računalnik rad imam,

a z njim pisati ne znam.

Zvezek, svinčnik, moja roka in pero,

so zakon prav zato.

(Tej K.)

Pišite z roko, ker … je za to veliko razlogov!

Tretješolci z učiteljico Nives

(Visited 6 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Rastem s knjigo

Rastem s knjigo

V četrtek, 28. septembra 2023, so sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali krajevno knjižnico. Tam jim je...

Šolska TV – septembrska oddaja

Šolska TV – septembrska oddaja

Učenci interesne dejavnosti Šolska TV so zavihali rokave in posneli prvo oddajo šolske televizije. Vabimo vas k ogledu...

Skok v prvi razred

Skok v prvi razred

V novo šolsko leto 2023/2024  je na centralno šolo prvič vstopilo osemintrideset prvošolcev. Pod mentorstvom...

Dostopnost