Skoči na glavno vsebino

V sredo, 21. septembra, smo na naši šoli izvedli naravoslovni dan za učence 8. in 9. razreda. Obiskali so nas predavatelji z Odiseje planetariji iz Krškega, ki so za učence pripravili pet delavnic na temo Vesolja. Učencem so s pomočjo planetarija (to je šotor polkrogelne oblike z notranjo projekcijo nočnega neba) predstavili naše Osončje in planete, ki tavajo po njem. Predstavili so tudi delo astronavta, znano ameriško vesoljsko misijo Apollo in pristanek na Luni. Ena izmed delavnic je vključevala izdelovanje rakete na vodni pogon. Učenci so imeli priložnost tudi ugotoviti, ali bi lahko opravljali delo astronavta.

Tilen Miklavec

(Visited 7 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Rastem s knjigo

Rastem s knjigo

V četrtek, 28. septembra 2023, so sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali krajevno knjižnico. Tam jim je...

Šolska TV – septembrska oddaja

Šolska TV – septembrska oddaja

Učenci interesne dejavnosti Šolska TV so zavihali rokave in posneli prvo oddajo šolske televizije. Vabimo vas k ogledu...

Skok v prvi razred

Skok v prvi razred

V novo šolsko leto 2023/2024  je na centralno šolo prvič vstopilo osemintrideset prvošolcev. Pod mentorstvom...

Dostopnost