Skoči na glavno vsebino

Na podlagi spremembe Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanje se je spremenil status šolskega sklada, kjer je pomembna novost, da lahko davčni zavezanci namenimo do 0,3 % dohodnine za namen njegovega delovanja.

Z dopisom obveščamo starše in zaposlene o možnosti prostovoljne odločitve za doniranje dela dohodnine. Del sredstev iz šolskega sklada bomo namenili zniževanju stroškov šole v naravi za vse učence, saj so šole v naravi zaradi povišanih stroškov (prevoz, namestitev …) vse težje dosegljive.  

Če želite del dohodnine (do 0,3 %) nameniti šolskemu skladu Osnovne šole Divača, lahko to lahko storite na naslednje načine:

·       preko storitve elektronskega poslovanja FURS (https://edavki.durs.si/) oddate obrazec ”Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije” (rubrika Dokumenti). Pod davčno številko upravičenca navedete 96121840 in vpišete odstotek;

·       izpolnite obrazec ”Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije s svojimi podatki, ga natisnete in podpišete, otrok pa ga prinese v tajništvo šole. Šola bo obrazec poslala na FU Ljubljana (obrazec lahko otrok prevzame tudi v tajništvu šole);

·       obrazec izpolnite in ga pošljete na pristojni finančni urad (FU Ljubljana, Davčna ulica 1, 1000 Ljubljana).

Zahvaljujemo se za donacije dela dohodnine, ki ga  boste namenili za šolski sklad.

 

(Visited 5 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Tretji predmet na NPZ

Tretji predmet na NPZ

Objavljamo sklep, s katerim je določeno, da se bo v šolskem letu 2023/2024 z nacionalnim preverjanjem znanja (NPZ) na...

Prvi šolski dan

Prvi šolski dan

Drage učenke in učenci, spoštovani starši, novo šolsko leto je tik pred vrati. Želimo si, da v novo šolsko leto vsi...

Dostopnost