Skoči na glavno vsebino

Zgodaj zjutraj so našo šolo obiskali skavti Blažka, Ivana, Veronika, Mihela in Andrej, učenci naše šole, in nam prinesli luč miru iz Betlehema, ki letos žari pod geslom »Vstani in sveti«. Sporoča nam, da je dovolj že eno samo dobro delo, da preženemo strah, tesnobo in temo, ki drže v krempljih svet v teh negotovih časih. Pomagajmo nekomu prečkati cesto, nesimo mu težko vrečko, obiščimo sorodnika, preberimo pravljico mlajšemu bratcu, pomagajmo babici pri pisanju novoletnih voščilnic in mami skuhajmo čaj – bolje se bomo počutili prav vsi. Svet bomo spremenili s preprostimi dejanji in ljubeznijo.

Skavte je sprejela ravnateljica Damijana Gustinčič, pri nas pa so se ustavili le za kratek čas, saj so morali luč in njeno sporočilo ponesti še v mnoge druge kraje.

(Visited 25 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Začetek jeseni v Sloveniji prinaša okusno tradicijo – obeležitev Tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki že trinajsto...

Mi smo živa dediščina

Mi smo živa dediščina

Ob praznovanju 20. obletnice UNESCO Konvencije o varovanju nesnovne kulturne dediščine, ki smo jo obeležili v okviru...

Dostopnost