Skoči na glavno vsebino
Učenci so v preteklih tednih pri pouku spoznali humorno prozo mladinskega pisatelja Primoža Suhadolčana. Učencem smo Suhadolčanovo humoristično in akcijsko komiko približali z ogledom gledališke predstave Živalske novice.  Vse učence od 1. do 5. razreda centralne šole ter podružnic Vreme in Senožeče, smo popeljali v mestno gledališče v Novo Gorico, na ogled predstave Živalske novice. V slednji so igralci pod taktirko režiserke Ajde Valcl, uspešno in predvsem komično uprizorili pet njegovih komedij in sicer; Dolgčas okužil muhe,Trave ni, krave znorele, Vojna za travo, Raca spet padla z neba in Lepo je biti papagaj. Predstava je bila razigrana, nepredvidljiva, barvita, polna komičnih pripetljajev, o katerih so se učenci ob povratku v šolo veselo pogovarjali in se še naslednji dan med poukom smejali prisrčno humornim dejanjem na odru.
(Visited 3 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Rastem s knjigo

Rastem s knjigo

V četrtek, 28. septembra 2023, so sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali krajevno knjižnico. Tam jim je...

Šolska TV – septembrska oddaja

Šolska TV – septembrska oddaja

Učenci interesne dejavnosti Šolska TV so zavihali rokave in posneli prvo oddajo šolske televizije. Vabimo vas k ogledu...

Skok v prvi razred

Skok v prvi razred

V novo šolsko leto 2023/2024  je na centralno šolo prvič vstopilo osemintrideset prvošolcev. Pod mentorstvom...

Dostopnost