Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 20. februarja 2023, so se učenci sedmih razredov odpravili v Kosovelovo knjižnico v Divači. V sklopu nacionalnega projekta Rastem s knjigo, ki je namenjen spodbujanju branja in širjenju bralne kulture, so v dar dobili knjigo Reformatorji v stripu, avtorjev Jake Vukotiča, Boštjana Gorenca in Kozme Ahačiča. Knjižničarka Petra Hlača, vodja mladinskega oddelka, je učencem predstavila vse enote Kosovelove knjižnice, oznake zlata in zelena hruška, razvrščanje knjižnega gradiva s pomočjo UDK-sistema ter iskanje po COBISS-u. Učenci so z zanimanjem prisluhnili tudi razlagi o možnostih izposoje elektorskih in zvočnih knjig.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Začetek jeseni v Sloveniji prinaša okusno tradicijo – obeležitev Tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki že trinajsto...

Mi smo živa dediščina

Mi smo živa dediščina

Ob praznovanju 20. obletnice UNESCO Konvencije o varovanju nesnovne kulturne dediščine, ki smo jo obeležili v okviru...

Dostopnost