1. junij – Svetovni dan mleka »DAN BELIH BRKOV«

Vsako leto, 1. junija, obeležujemo svetovni dan mleka oz. »dan belih brkov«. Še posebej na ta dan, poudarjamo pomen uživanja mleka ter mlečnih izdelkov za naše zdravje.

Na podružnični šoli Vreme so prvošolci v sklopu projekta »Mlekastično! Izberem domače« (Ekošola), pripravili slasten domač sladoled; in to kar dva okusa: vanilijo in čokolado.

1. razred VE, da je mleko pomembno »za naše kosti«. Ga tudi radi spijejo. Od mlečnih izdelkov imajo najraje sir in jogurt, toda ob svetovnem dnevu mleka in v duhu prihajajočih počitnic, so si zaželeli – SLADOLED, ki bi ga sami pripravili. Ob pripravi smo se zabavali, se še kaj novega naučili, toda najslajši del je sledil, ko smo sladoled postregli in s tem nekaterim zraven nasmeha na usta narisali še »bele brke« J.
  2. in 3. razred so skupaj pripravili tudi kratek strip o »Kravi Vremki«, ki se pase pod Vremščico in daje vsak dan odlično mleko, iz katerega pripravljajo slasten sir, skuto, itd.

Učenka 3. razreda, Sofia Bogdan, pa je na narisala »pot« mleka iz Vrem v mlekarno – »Vremsko MLEKO«.

Učenci, za zdravje pijte mleko kravje!

Učiteljica Timea