Skoči na glavno vsebino

 

V sredo, 10. 11. 2021, so prvošolci centralne šole Divača imeli prvi kulturni dan z naslovom  »Potepanje papirnatega zmaja«. Ta dan je potekal v prepletanju filmskih, bralnih in ustvarjalnih dejavnosti. Najprej so učenci prisluhnili Berantasovi pravljici »BAVBAV«. Izbrano književno delo je del projekta Naša mala knjižnica, v katerega smo vključeni tudi v tem šolskem letu. Vsebino besedila so nato nadgradili z reševanjem zanimivih nalog v Ustvarjalniku in praktičnim delom v obliki izdelovanja ptičje krmilnice. Vrhunec tega dneva pa je bil ogled kratkih, a poučnih animiranih filmov »Potepanje papirnatega zmaja«, ki smo ga izvedli ob sodelovanju s Kosovelovim domom Sežana. Celotno dogajanje se je nadaljevalo še v naslednjih dneh. V četrtek smo pri likovni umetnosti ptičje krmilnice dodelali in jih v petek napolnjene s semeni odnesli v park Sonček. Tam smo izvedli učno uro spoznavanja okolja. Učenci so prišli do spoznanja, da lahko iz odpadne kartonske embalaže za mleko naredijo nov uporaben in hkrati koristen izdelek, ter na tak način pomagajo naravi in obenem sledijo temeljnim načelom programa Ekošola.

Andreja Trobec in Martina Križman Tavčar

Ste že prebrali?

Kamenton 2023

Kamenton 2023

V maju je v Kostanjevici na Krasu potekal Kamenton, celodnevna akcija obnove suhega zidu. Kamenton je bil izveden v...

Dostopnost