Skoči na glavno vsebino

Učenci matične šole v Divači, ki letos prvič obiskujejo interesno dejanost – nemščina za začetnike, so izdelali voščilnice na temo »Weihnachtsbaum der guten Wünsche« (novoletna jelka dobrih želja) in učenec 4. b razreda Ivan Bovha Nedoh nam je na flavti zaigral prvo kitico pesemi »O Tannenbaum, O Tannenbaum«, ki je najstarejša pesem o božični jelki in je nastala pod peresom nemškega avtorja. Učenci so takoj prepoznali melodijo ter si hitro zapomnili tudi besedilo in ga z veseljem prepevali pri urah nemščine.

Prav VSEM voščimo – z jelko dobrih, pozitivnih želja – čarobne praznike ter veliko zdravja, sreče,… vseh 365 dni v letu.

Frohe Weihnachten und ein glückliches, gesundes neues Jahr 2022!

Učiteljica Timea Gal z učenci 4. razreda OŠ Divača

Ste že prebrali?

Izšla je Vremščica

Izšla je Vremščica

V letošnji Vremščici smo se odločili raziskati moč besed. Učenci so razmišljali o reku »lepa beseda lepo mesto najde«,...

Dostopnost