Sadike in semena so izvor življenja, ne le rastlinja temveč vse naše hrane.  Ključ do samooskrbe so lastna semena pridobljena iz dozorelih rastlin. To pa lahko dosežemo tako, da jih  z nekaj znanja in potrpežljivosti pridelamo sami, višek pa poklonimo ali izmenjamo z drugimi.

Na podružnični šoli Vreme smo ob obeležitvi svetovnega dneva zemlje izpeljali izmenjevalnico domačih semen ter sadik vrtnin, začimbnic, zelišč in cvetja.  Učenci so se z veseljem odzvali akciji. V šolo so prinesli veliko različnih vrst semen in sadik. Na izmenjavi so lahko dobili seme fižola, buče, redkvic, kumaric, sončnic in sadike melise, mete, paradižnika, paprike, bazilike …

Veseli nas, da je izmenjava bila uspešna ter upamo, da postane stalnica, saj se moramo zavedati kako pomembna je samooskrba že danes, v prihodnosti pa bo gotovo še bolj.

Ste že prebrali?

Prireditev s prihodom dedka Mraza

Prireditev s prihodom dedka Mraza

V sredo, 21. 12. 2022 so se učenci in učenke podružnične šole Vreme na prireditvi dedka Mraza v dvorani Rudnik...