Skoči na glavno vsebino

Sadike in semena so izvor življenja, ne le rastlinja temveč vse naše hrane.  Ključ do samooskrbe so lastna semena pridobljena iz dozorelih rastlin. To pa lahko dosežemo tako, da jih  z nekaj znanja in potrpežljivosti pridelamo sami, višek pa poklonimo ali izmenjamo z drugimi.

Na podružnični šoli Vreme smo ob obeležitvi svetovnega dneva zemlje izpeljali izmenjevalnico domačih semen ter sadik vrtnin, začimbnic, zelišč in cvetja.  Učenci so se z veseljem odzvali akciji. V šolo so prinesli veliko različnih vrst semen in sadik. Na izmenjavi so lahko dobili seme fižola, buče, redkvic, kumaric, sončnic in sadike melise, mete, paradižnika, paprike, bazilike …

Veseli nas, da je izmenjava bila uspešna ter upamo, da postane stalnica, saj se moramo zavedati kako pomembna je samooskrba že danes, v prihodnosti pa bo gotovo še bolj.

Ste že prebrali?

Pust, pust, krivih ust

Pust, pust, krivih ust

Današnji pustni torek je bil ustvarjalno pisan in igriv. V šolo so navsezgodaj zjutraj prihajale nasmejane maškare v...

Teden pisanja z roko

Teden pisanja z roko

Naša šola je tudi letošnjem šolskem letu ponovno sodelovala v projektu Teden pisanja z roko, ki je potekal od 22. do...

Prihod dedka Mraza

Prihod dedka Mraza

Veseli december je tu, mesta so čudovito okrašena z lučkami in praznično vzdušje se je naselilo vse okrog nas. Za naše...

Dostopnost