Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 2. 6. 2022, so se po dveh letih učenci obalno-kraških osnovnih šol zbrali v Parku Škocjanske jame, kjer so ustvarjali na grafičnem extemporu, ki ga je organizirala OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača z Društvom likovnih pedagogov Primorja. Že četrtič pa smo sodelovali tudi s Parkom Škocjanske jame.

Letošnji naslov je bil Razglednice iz Škocjanskih jam. Format matrice je bil majhen, odtis pa na listu velikosti razglednice. Tokrat so ustvarjali v klasični grafični tehniki – linorezu. Učenke in učenci so si najprej v Škocjanu in Matavunu poiskali motive za svoja dela, si jih skicirali in izdelali matrico. Dela smo odtisnili, grafične liste pa si lahko ogledate v večnamenskem prostoru OŠ Divača.

Sodelovali in ustvarjali so učenci zadnje triade iz OŠ Lucija, OŠ Elvire Vatovec Prade, OŠ Koper in šole organizatorke OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača.

Mag. Vesna Marion

profesorica likovne umetnosti

Ste že prebrali?

Izšla je Vremščica

Izšla je Vremščica

V letošnji Vremščici smo se odločili raziskati moč besed. Učenci so razmišljali o reku »lepa beseda lepo mesto najde«,...

Dostopnost