V četrtek, 2. 6. 2022, so se po dveh letih učenci obalno-kraških osnovnih šol zbrali v Parku Škocjanske jame, kjer so ustvarjali na grafičnem extemporu, ki ga je organizirala OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača z Društvom likovnih pedagogov Primorja. Že četrtič pa smo sodelovali tudi s Parkom Škocjanske jame.

Letošnji naslov je bil Razglednice iz Škocjanskih jam. Format matrice je bil majhen, odtis pa na listu velikosti razglednice. Tokrat so ustvarjali v klasični grafični tehniki – linorezu. Učenke in učenci so si najprej v Škocjanu in Matavunu poiskali motive za svoja dela, si jih skicirali in izdelali matrico. Dela smo odtisnili, grafične liste pa si lahko ogledate v večnamenskem prostoru OŠ Divača.

Sodelovali in ustvarjali so učenci zadnje triade iz OŠ Lucija, OŠ Elvire Vatovec Prade, OŠ Koper in šole organizatorke OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača.

Mag. Vesna Marion

profesorica likovne umetnosti

Ste že prebrali?

Pohod po Poti vodnih zakladov

Pohod po Poti vodnih zakladov

V nedeljo, 23. 1. 2023 je planinsko društvo Sežana organiziralo pohod za šolsko mladino po Poti vodnih zakladov- "V...

Naši košarkarji področni prvaki

Naši košarkarji področni prvaki

V četrtek je v Sežani potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše dečke. Naši košarkarji so zmagali obe tekmi in...