V šolskem letu 2021/22 so učenci 2. razreda podružnice Vreme v Mreži šol Parka Škocjanske jame sodelovali pri raziskovalni nalogi Čebelarstvo v naših krajih skozi čas. Raziskovali so panje za čebele v Vremski dolini skozi čas. Sodelovali so tudi na jamskem prazniku Belajtnga, kjer so izdelovali čebelice iz papirja in svečke iz satnic.

Za sodelovanje so bili v petek, 23.9.2022, nagrajeni z obiskom Škocjanske jame ter poslušanjem pravljic. Na sprejemnem centru je učence pozdravila vodja Mreže šol, gospa Darja Kranjc. Prijazna vodička pa je nato otroke v spremstvu staršev popeljala skozi različne dele jame, kjer so občudovali skrivnostno lepoto podzemlja. Zaključili so v Delezovi domačiji, kjer jih je v pravljični svet popeljala gospa Vesna Marion, ki jim je z gledališčem kamišibaj povedala pravljici Kako je nastala Škocjanska jama in eno po domače – Zimske jagode.

Zahvaljujemo se strokovni delavki Darji Kranjc za prijetno popoldne in Vesni Marion za pravljici.

Andreja Perhavec Čok

Debeli rtič 2024, 2. del

Od srede nam je nagajal internet (ga ni bilo) na celotnem območju zdravilišča Debeli rtič, zato tudi ni bilo nobene...