Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2021/22 so učenci 2. razreda podružnice Vreme v Mreži šol Parka Škocjanske jame sodelovali pri raziskovalni nalogi Čebelarstvo v naših krajih skozi čas. Raziskovali so panje za čebele v Vremski dolini skozi čas. Sodelovali so tudi na jamskem prazniku Belajtnga, kjer so izdelovali čebelice iz papirja in svečke iz satnic.

Za sodelovanje so bili v petek, 23.9.2022, nagrajeni z obiskom Škocjanske jame ter poslušanjem pravljic. Na sprejemnem centru je učence pozdravila vodja Mreže šol, gospa Darja Kranjc. Prijazna vodička pa je nato otroke v spremstvu staršev popeljala skozi različne dele jame, kjer so občudovali skrivnostno lepoto podzemlja. Zaključili so v Delezovi domačiji, kjer jih je v pravljični svet popeljala gospa Vesna Marion, ki jim je z gledališčem kamišibaj povedala pravljici Kako je nastala Škocjanska jama in eno po domače – Zimske jagode.

Zahvaljujemo se strokovni delavki Darji Kranjc za prijetno popoldne in Vesni Marion za pravljici.

Andreja Perhavec Čok

 

Ste že prebrali?

Pust, pust, krivih ust

Pust, pust, krivih ust

Današnji pustni torek je bil ustvarjalno pisan in igriv. V šolo so navsezgodaj zjutraj prihajale nasmejane maškare v...

Teden pisanja z roko

Teden pisanja z roko

Naša šola je tudi letošnjem šolskem letu ponovno sodelovala v projektu Teden pisanja z roko, ki je potekal od 22. do...

Prihod dedka Mraza

Prihod dedka Mraza

Veseli december je tu, mesta so čudovito okrašena z lučkami in praznično vzdušje se je naselilo vse okrog nas. Za naše...

Dostopnost