Skoči na glavno vsebino

V torek, 20. septembra 2022 so se učenci 6. razreda podali na pot v Slovensko Istro. Spoznali so mesto Koper, njegovo zgodovino ter se sprehodili po starem delu mesta. Sledil je obisk Pokrajinskega muzeja Koper, kjer so spoznali pomen muzejev ter muzejske poklice. Podrobneje so spoznali delo arheologov. Sledilo je samostojno raziskovanje muzejskih zbirk, v katerih so preko igre Lov na zaklad iskali različne predmete in jih poimenovali. Ali so bili vsi uspešni? Po končanem ogledu so se iz Kopra odpeljali v Strunjan. Tam so spoznali pomen zavarovanih območij, podrobneje pa pomen in posebnosti Krajinskega parka Strunjan. Ogledali so si flišni klif v Mesečevem zalivu in pri njem imeli geografsko delavnico. Svojo pot so nadaljevali še v eno najlepših mest ob slovenskem morju, v Piran. Učenci so ga spoznavali v skupinah preko nalog terenskega dela. S pomočjo zemljevida so se orientirali in se podali na ogled najpomembnejših znamenitosti mesta. Pri vsaki od teh jih je čakala tudi posebna naloga, s katero so si, če so jo pravilno naredili, prislužili določeno število točk. Skupina, ki je svoje delo najbolje opravila, je prejela sladko nagrado – čokolado s soljo.

Tina Počkar

Ste že prebrali?

Belajtnga 2023

Belajtnga 2023

V nedeljo, 28. maja 2023, se je skupina učencev raziskovalnega krožka in šolskega vrta iz Divače ter skupina učencev...

Dostopnost