Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 10. oktobra 2022, so učenci 9. razreda obiskali Posočje. S poudarkom na spoznavanju zgodovine prve svetovne vojne in dogajanji na soški fronti so dan začeli z ogledom Kobariškega muzeja. Sledila je vožnja do Vršiča, kjer so se najprej okrepčali, nato pa nadaljevali z delavnico orientacije in delom z zemljevidi. Preplet odkrivanja zgodovine in geografije te pokrajine so zaključili z vožnjo po Ruski cesti, iz katere so ujeli še zadnji pogled na Prisojnik s kamnitim obrazom Ajdovske deklice ter si ogledali Rusko kapelico, postavljeno v spomin na ruske vojne ujetnike, ki jih je v času gradnje ceste na Vršič zajel snežni plaz. Ponosni, da so premagali adrenalinsko vožnjo po ostrih ovinkih in prispeli v Kranjsko Goro, so svojo pot nadaljevali še do Kranja. Tam so si ogledali hišo, kjer je zadnja leta svojega življenja preživel slovenski pesnik France Prešeren.

Utrinke ekskurzije smo tokrat zbrali v krajšem videoposnetku. Vabljeni k ogledu!

Tina Počkar z razredničarkami

https://youtu.be/AtvJD2fyKL0

Ste že prebrali?

Pustno rajanje v Divači

Pustno rajanje v Divači

Otroci so od nekdaj glavni junaki pustnega rajanja, in tako je bilo tudi letos v Divači, kjer so se osnovnošolci...

Dostopnost