Skoči na glavno vsebino

Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo (angleško Food and Agriculture Organization – FAO) je pred 42. leti razglasila 16. oktober za SVETOVNI DAN HRANE.  Letošnji slogan se glasi:  »Nihče naj ne ostane lačen« (»Leave NO ONE behind«).

Po sveti in seveda tudi v Sloveniji  se prehranska situacija iz različnih razlogov spreminja. V svetovnem merilu  narašča delež podhranjenega in lačnega prebivalstva zaradi več razlogov. Med njimi so:

--        spreminjajoče podnebne razmere,
--        neenakomerno naraščanje prebivalstva, 
--        posledice pandemije Covid-19,
--        neenakost med ljudmi-naraščanje razlik med bogatim in revnim prebivalstvom,
--        spopadi in drugi mednarodni konflikti,
--        naraščajoče cene živil in drugega blaga ter storitev.

Sami lahko vplivamo na zmanjševanje posledic naštetih razlogov z iskanjem rešitev pri nas samih, v družini, šoli.

Vabim vas na ogled video prispevka, ki je nastal na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje, v katerem so izpostavljena 3 ključna sporočila, ki pripomorejo  k bolj ekonomičnemu in uravnoteženemu prehranjevanju:

Več o Svetovnem dnevu zdravju lahko preberete na povezavi:

https://www.nijz.si/sl/16-oktober-2022-svetovni-dan-hrane-vec-bi-morali-storiti-za-vecjo-dostopnost-in-prepoznavnost

Monika in Barbara, organizatorki prehrane

Ste že prebrali?

Belajtnga 2023

Belajtnga 2023

V nedeljo, 28. maja 2023, se je skupina učencev raziskovalnega krožka in šolskega vrta iz Divače ter skupina učencev...

Dostopnost