Skoči na glavno vsebino

V petek, 28.10.2022, je pred spominsko ploščo pred šolo v Vremskem Britofu potekala slovesna prireditev ob bližajočem dnevu spomina na pokojne. Zbrane sta nagovorili ga. Mirjam Frankovič Franetič in ga. županja Alenka Štrucl Dovgan, ki sta se ozrli v preteklost in se spomnili tistih, ki jih nismo poznali, a so na svetu pustili neizbrisan pečat. Svoja življenja so dali za slovenski narod, da bi obstal na svoji zemlji, ohranil slovensko besedo in končno prišel do svoje tako težko priborjene pričakovane države Slovenije. Delegacije udeležencev so položile cvetje pred spominsko ploščo.

Žrtvam so se s petjem, recitacijami in plesom poklonili tudi vsi učenci naše šole. Dobro obiskano prireditev je sklenila Jerneja Škrlj, ki je skupaj s pevskim zborom, zapela pesem Malo miru.

Mentorji: Andreja Perhavec Čok, Petra Pugelj Peca, Petra Rakovec in Martin Fabčič

Zapisala: Andreja Perhavec Čok

Ste že prebrali?

Pust, pust, krivih ust

Pust, pust, krivih ust

Današnji pustni torek je bil ustvarjalno pisan in igriv. V šolo so navsezgodaj zjutraj prihajale nasmejane maškare v...

Teden pisanja z roko

Teden pisanja z roko

Naša šola je tudi letošnjem šolskem letu ponovno sodelovala v projektu Teden pisanja z roko, ki je potekal od 22. do...

Prihod dedka Mraza

Prihod dedka Mraza

Veseli december je tu, mesta so čudovito okrašena z lučkami in praznično vzdušje se je naselilo vse okrog nas. Za naše...

Dostopnost