Skoči na glavno vsebino
Mesec marec vsako leto prinese pestro dogajanje ob dnevu naše šole. Ustvarjalni vrvež je tudi letos naznanjal  poseben dan.

Učenci PŠ Senožeče so izvedli  kulturni dan z naslovom » Pestrost nas bogati«. Uživali so  v kvizu »Slovenija, od kod lepote tvoje« in spoznavanju kulture sošolcev, katerih straši so se pred leti iz Bosne preselili v Slovenijo.

Na povabilo se je prijazno odzvala Emanova mama, gospa Malić, in nam pripravila slikovito predstavitev lepot Bosne in Hercegovine ter njihovo kulturo. V lepi slovenščini je odgovarjala radovednim senožeškim otrokom.   V veliki košari pokriti s tradicionalno okrašenim prtom,   ni mogla skriti njene vsebine. Vonj po  sladkih dobrotah iz njihove tradicionalne kuhinje je bil preveč očiten.

Ta poseben dan  smo zaključili s sodelovanjem na dobrodelnem koncertu Šola v naravi za vse učence.

                                                                               Učiteljice PŠ Senožeče

 

Ste že prebrali?

Juhuhu, pust je tu!

Juhuhu, pust je tu!

Pustni torek je privabil v šolo prav posebne učence. Po učilnici so poplesavale princeske, s črkami so se mučili...

Kulturni večer v Senožečah

Kulturni večer v Senožečah

Ker je 8. 2. dan namenjen kulturi, je prav, da smo se tudi z učenci spomnili na našega največjega pesnika, Franceta...

Novoletna poštica

Novoletna poštica

Učenci senožeške podružnične šole so pred novoletnimi počitnicami napisali več kot sto pisem in voščil. Praznično...

Dostopnost