Skoči na glavno vsebino

 

OŠ Dutovlje in OŠ Antona Šibelja Stjenka Komen sta že desetič organizirali bienalni natečaj prostorskega oblikovanja z naslovom Po Fabianijevih poteh, posvečen delu Maksa Fabianija. Natečaj je iz državnega prerasel v mednarodnega. Učenci sodelujejo z likovnimi izdelki z vseh likovnih področij, motiv pa je povezan z arhitekturo. Tako si na razstavi izbranih in nagrajenih del lahko ogledamo risbe, slike, grafike, kipe in prostorske rešitve likovnih nalog.

Letošnji, jubilejni, 10. natečaj Po Fabianijevih poteh se je zaključil v soboto, 21. 10. 2023, s podelitvijo nagrad v viteški dvorani v Štanjelu. Podelili so zlata, srebrna in bronasta priznanja posameznikom ter zlata in srebrna za kolekcije.

Med nagrajenimi je je bila tudi naša, sedaj že bivša učenka, ki je lani obiskovala 9. razred, Nina Grandič, ki je za svoje delo prejela zlato priznanje. Čestitke!

Mag. Vesna Marion

profesorica likovne umetnosti

Ste že prebrali?

Dostopnost