Skoči na glavno vsebino

Na podružnični šoli Vreme, so v torek izvedli eko dan, ki je bil namenjen spoznavanju ekologije in aktivnemu delu v šolskem vrtu.

Med učenjem o pomembnosti ohranjanja narave in skrbi za okolje, so sodelovali v različnih dejavnostih. Najpomembnejše opravilo tega dne  je bilo sajenje in sejanje semen ter sadik, ki so jih učenci prinesli s seboj v šolo. Po nekaj urah dela in skrbnega sajenja so učenci nadaljevali s pripravo pridelkov. Z drobnjakom, ki so ga pobrali iz vrta, so ustvarili okusen namaz, medtem ko so iz melise pripravili jajčne jedi. Ta pristop k uporabi pridelkov iz šolskega vrta,  je učencem omogočil, da so poglobili razumevanje trajnostne pridelave hrane in njenega pomena za zdravje in okolje.

Z zanosom so učenci zaključili svoj dan, poln dela in veselja. Sedaj z nestrpnostjo čakajo na prihodnje tedne, ko bodo lahko pobrali sadove svojega truda in se še naprej učili ter delali v skladu z načeli ekologije. Ta dan je bil zagotovo navdihujoča izkušnja za vse nas, saj smo spoznali, kako pomembno je skrbeti za našo naravo in kako lahko vsak od nas prispeva k njenemu ohranjanju.

Debeli rtič 2024, 2. del

Od srede nam je nagajal internet (ga ni bilo) na celotnem območju zdravilišča Debeli rtič, zato tudi ni bilo nobene...