Skoči na glavno vsebino

V letošnji Vremščici smo se odločili raziskati moč besed. Učenci so razmišljali o reku »lepa beseda lepo mesto najde«, iskali besede, ki v nas vzbujajo prijetne občutke, pa tudi tiste, ki nam lahko povzročijo nelagodje. S svojimi literarnimi in likovnimi prispevki nas vabijo, da se ustavimo in premislimo, kakšno moč imajo besede v našem vsakdanjem življenju. Učenci so raziskovali tudi zgodovinsko močne besede, ki so še po 2000 letih in več aktualne. Nekaj svojih težav z besednim nasiljem so zaupali šolski svetovalni delavki, slovenska plavalna zvezda Sara Isaković pa je v pogovoru s šestošolci spregovorila, zakaj je pomembno, da mislimo kot zmagovalci.

Vremščica prinaša tudi nagradni križanki. Vabimo vas, da ju rešite in oddate v škatlo v knjižnici. Konec maja bomo izžrebali praktične nagrade.

Ste že prebrali?

Tedni vseživljenjskega učenja

Tedni vseživljenjskega učenja

Naša šola se je tudi letos pridružila Tednom vseživljenjskega učenja (TVU), ki bodo potekali od 10. maja do 16. junija...

Dostopnost