V soboto, 27.11.2021, je v Kulturnem centru Ravne na Koroškem potekalo 7. državno prvenstvo v igranju na diatonično harmoniko, ki je bilo organizirano pod okriljem Zveze diatonične harmonike Slovenije ter ZKŠTM Ravne na Koroškem.

Državnega tekmovanja se je udeležil učenec 8. b razreda, Ruben Žvab iz Gornjih Ležeč, občina Divača.

Pred strokovno komisijo v sestavi Tonija Sotoška, prof. Primoža Rečnika in Primoža Zvira, zaigral obvezno skladbo Večer na Libni (T. Sotošek),  ter dve skladbi po lastni izbiri: polko Na sankanju (B. Klavžar) in valček Na rogaški noči (T. Sotošek).

Dosegel je 92 točk, in prejel srebrno priznanje starostne skupine 1B, disciplina: tradicionalna glasba.

Iskrene čestitke!

Ste že prebrali?

Naši košarkarji področni prvaki

Naši košarkarji področni prvaki

V četrtek je v Sežani potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše dečke. Naši košarkarji so zmagali obe tekmi in...

Šolsko tekmovanje iz geografije

Šolsko tekmovanje iz geografije

V torek, 15. 11. 2022, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz geografije. Tekmovanja se je udeležilo enajst učencev...