Skoči na glavno vsebino

V soboto, 27.11.2021, je v Kulturnem centru Ravne na Koroškem potekalo 7. državno prvenstvo v igranju na diatonično harmoniko, ki je bilo organizirano pod okriljem Zveze diatonične harmonike Slovenije ter ZKŠTM Ravne na Koroškem.

Državnega tekmovanja se je udeležil učenec 8. b razreda, Ruben Žvab iz Gornjih Ležeč, občina Divača.

Pred strokovno komisijo v sestavi Tonija Sotoška, prof. Primoža Rečnika in Primoža Zvira, zaigral obvezno skladbo Večer na Libni (T. Sotošek),  ter dve skladbi po lastni izbiri: polko Na sankanju (B. Klavžar) in valček Na rogaški noči (T. Sotošek).

Dosegel je 92 točk, in prejel srebrno priznanje starostne skupine 1B, disciplina: tradicionalna glasba.

Iskrene čestitke!

Ste že prebrali?

Po Fabianijevih poteh

Po Fabianijevih poteh

  OŠ Dutovlje in OŠ Antona Šibelja Stjenka Komen sta že desetič organizirali bienalni natečaj prostorskega...

Dostopnost