Skoči na glavno vsebino

 

V sredo, 10. 11. 2021, so prvošolci centralne šole Divača imeli prvi kulturni dan z naslovom  »Potepanje papirnatega zmaja«. Ta dan je potekal v prepletanju filmskih, bralnih in ustvarjalnih dejavnosti. Najprej so učenci prisluhnili Berantasovi pravljici »BAVBAV«. Izbrano književno delo je del projekta Naša mala knjižnica, v katerega smo vključeni tudi v tem šolskem letu. Vsebino besedila so nato nadgradili z reševanjem zanimivih nalog v Ustvarjalniku in praktičnim delom v obliki izdelovanja ptičje krmilnice. Vrhunec tega dneva pa je bil ogled kratkih, a poučnih animiranih filmov »Potepanje papirnatega zmaja«, ki smo ga izvedli ob sodelovanju s Kosovelovim domom Sežana. Celotno dogajanje se je nadaljevalo še v naslednjih dneh. V četrtek smo pri likovni umetnosti ptičje krmilnice dodelali in jih v petek napolnjene s semeni odnesli v park Sonček. Tam smo izvedli učno uro spoznavanja okolja. Učenci so prišli do spoznanja, da lahko iz odpadne kartonske embalaže za mleko naredijo nov uporaben in hkrati koristen izdelek, ter na tak način pomagajo naravi in obenem sledijo temeljnim načelom programa Ekošola.

Andreja Trobec in Martina Križman Tavčar

Ste že prebrali?

Planinski tabor pod Storžičem

Planinski tabor pod Storžičem

Letošnji planinski tabor, ki ga je organiziralo Planinsko društvo Sežana, je potekal med 8. in 12. julijem na zahodnem...

Počitniško varstvo

Počitniško varstvo

Poletje je že tu in s tem tudi čas počitnic, ko se otroci najraje zabavajo in uživajo v brezskrbnih dneh. Za starše pa...

Dostopnost