Skoči na glavno vsebino

V petek, 4. 2. 2022 smo na šoli organizirali malce drugačen tehniški dan za devetošolce. Želeli smo jim predstaviti način, model preko katerega si bodo z znanjem pridobljenim na različnih šolah in s talenti, ki jih imajo, lahko v prihodnosti ustvarili svoje podjetje. Podjetniška svetovalka Lara Pirc in direktor Inkubatorja v Sežani g. Dorjan Maršič sta preko svojih zgodb na humoren in hudomušen način pritegnila pozornost naših devetošolcev. Ideje in predstavitve učencev, ki so imeli na razpolago le slabo šolsko uro, so bile po njunih besedah avtentične. Bravo, naši!

V času, ko se poklici hitreje spreminjajo kot nekoč in v obdobju, ko se je potrebno z otrokom bolj poglobljeno pogovarjati o njegovi prihodnosti, jim bo delavnica zagotovo odprla drugačen pogled v svet podjetništva. Mogoče bodo celo znali spremeniti »hobby« v poklic.

Mentorjem sežanskega Inkubatorja se za izvedbo delavnic zahvaljujemo, vas pa vabimo k ogledu fotografij.

Zapisala koordinatorka  Anja Abram,
šolska defektologinja

Ste že prebrali?

Pustno rajanje v Divači

Pustno rajanje v Divači

Otroci so od nekdaj glavni junaki pustnega rajanja, in tako je bilo tudi letos v Divači, kjer so se osnovnošolci...

Dostopnost