Skoči na glavno vsebino

Sadike in semena so izvor življenja, ne le rastlinja temveč vse naše hrane.  Ključ do samooskrbe so lastna semena pridobljena iz dozorelih rastlin. To pa lahko dosežemo tako, da jih  z nekaj znanja in potrpežljivosti pridelamo sami, višek pa poklonimo ali izmenjamo z drugimi.

Na podružnični šoli Vreme smo ob obeležitvi svetovnega dneva zemlje izpeljali izmenjevalnico domačih semen ter sadik vrtnin, začimbnic, zelišč in cvetja.  Učenci so se z veseljem odzvali akciji. V šolo so prinesli veliko različnih vrst semen in sadik. Na izmenjavi so lahko dobili seme fižola, buče, redkvic, kumaric, sončnic in sadike melise, mete, paradižnika, paprike, bazilike …

Veseli nas, da je izmenjava bila uspešna ter upamo, da postane stalnica, saj se moramo zavedati kako pomembna je samooskrba že danes, v prihodnosti pa bo gotovo še bolj.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Evropski dan jezikov na naši šoli

Evropski dan jezikov na naši šoli

Letošnje leto smo se odločili, da obeležimo EDJ na igriv način. Preko ugank smo se po oddelkih učili besede v nam manj...

Varni v prometu

Varni v prometu

Učence podružnične šole Vreme so v mesecu septembru obiskali policisti, z namenom, da bi jih seznanili o varnosti v...

Jesenski kros

Jesenski kros

Prvi septembrski športni dan je vedno v znamenju teka. Na podružnični šoli Vreme smo tako izpeljali jesenski kros. Peš...

Dostopnost