Skoči na glavno vsebino

Prvi jamski praznik z nemškim imenom Grottenfest so v Škocjanskih jamah organizirali že davnega leta 1886. Praznovanje je mnogo več kot le ”dan odprtih vrat” v Škocjanskih jamah. Organiziran je prost vstop v del Škocjanskih jam, na voljo so ogledi razstav in muzejskih zbirk. Prireditev poteka na območju vasi Matavun, Škocjan in Betanja. V vaseh postavijo mlaje, na stojnicah predstavljajo in prodajajo tradicionalne jedi in izdelke tukajšnjega biosfernega območja, na pokušino so tudi tradicionalne jedi. Poskrbijo za veselje, glasbo, ples in stare igre. Za otroke in druge udeležence organizirajo delavnice in pravljice ob ognjišču.

Tudi naši učenci so bili del tega dogajanja. Na stojnici so izdelovali čebelice iz papirja in svečke iz satnic.

 Obiskovalcem so se predstavili tudi s plesom in igrami.

Več si lahko ogledate v galeriji fotografij.

 

Učiteljice Andreja Perhavec Čok, Petra Pugelj Peca in Petra Rakovec

Ste že prebrali?

Debeli rtič 2024, 2. del

Debeli rtič 2024, 2. del

Od srede nam je nagajal internet (ga ni bilo) na celotnem območju zdravilišča Debeli rtič, zato tudi ni bilo nobene...

Dostopnost