Skoči na glavno vsebino

Po dveh šolskih letih, ko nam je korona onemogočala nastope v živo, pa smo letos končno dočakali tradicionalni nastop.

Za nekatere učence je bil to prvi nastop v šoli in so komaj čakali, da stopijo na oder in pokažejo staršem, kaj smo se letos naučili pri italijanščini in tudi nemščini. Letos so se nam namreč prvič pridružili tudi učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost nemščino.

V sredo, 1. junija, ob 17.30, smo se zbrali v večnamenskem prostoru v osnovni šoli Divača in predstavili program učencev od 1. do 6. razreda centralne šole.

Vsak razred se je predstavil s svojimi točkami, kjer smo si ogledali pesmi, igrice, izštevanke, mimike in dramatizacijo besedil s tematiko iz vsakdanjega življenja (spoznavanje novih prijateljev, hrana, poklici, šola, meseci in ure, dnevi v tednu, števila, barve, čustva in občutja, dele telesa, letni časi, in še kaj).

Otroci so sproščeno in ponosno prikazali, kaj so se naučili preko tehnik zgodnjega poučevanja jezikov in še enkrat dokazali, kako koristno in pomembno je znanje tujih jezikov, od malih nog dalje .

Alma Volk, učiteljica italijanščine in Timea Gal, učiteljica nemščine

Ste že prebrali?

Dostopnost