Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2021/22 so učenci 2. razreda podružnice Vreme v Mreži šol Parka Škocjanske jame sodelovali pri raziskovalni nalogi Čebelarstvo v naših krajih skozi čas. Raziskovali so panje za čebele v Vremski dolini skozi čas. Sodelovali so tudi na jamskem prazniku Belajtnga, kjer so izdelovali čebelice iz papirja in svečke iz satnic.

Za sodelovanje so bili v petek, 23.9.2022, nagrajeni z obiskom Škocjanske jame ter poslušanjem pravljic. Na sprejemnem centru je učence pozdravila vodja Mreže šol, gospa Darja Kranjc. Prijazna vodička pa je nato otroke v spremstvu staršev popeljala skozi različne dele jame, kjer so občudovali skrivnostno lepoto podzemlja. Zaključili so v Delezovi domačiji, kjer jih je v pravljični svet popeljala gospa Vesna Marion, ki jim je z gledališčem kamišibaj povedala pravljici Kako je nastala Škocjanska jama in eno po domače – Zimske jagode.

Zahvaljujemo se strokovni delavki Darji Kranjc za prijetno popoldne in Vesni Marion za pravljici.

Andreja Perhavec Čok

 

Ste že prebrali?

Prireditev ob materinskem dnevu

Prireditev ob materinskem dnevu

V sredo so učenci PŠ Vreme obeležili poseben dan, ki ga vsi cenimo in spoštujemo – materinski dan. Na prireditvi, ki...

Dostopnost