Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2021/22 so učenci 2. razreda podružnice Vreme v Mreži šol Parka Škocjanske jame sodelovali pri raziskovalni nalogi Čebelarstvo v naših krajih skozi čas. Raziskovali so panje za čebele v Vremski dolini skozi čas. Sodelovali so tudi na jamskem prazniku Belajtnga, kjer so izdelovali čebelice iz papirja in svečke iz satnic.

Za sodelovanje so bili v petek, 23.9.2022, nagrajeni z obiskom Škocjanske jame ter poslušanjem pravljic. Na sprejemnem centru je učence pozdravila vodja Mreže šol, gospa Darja Kranjc. Prijazna vodička pa je nato otroke v spremstvu staršev popeljala skozi različne dele jame, kjer so občudovali skrivnostno lepoto podzemlja. Zaključili so v Delezovi domačiji, kjer jih je v pravljični svet popeljala gospa Vesna Marion, ki jim je z gledališčem kamišibaj povedala pravljici Kako je nastala Škocjanska jama in eno po domače – Zimske jagode.

Zahvaljujemo se strokovni delavki Darji Kranjc za prijetno popoldne in Vesni Marion za pravljici.

Andreja Perhavec Čok

 

(Visited 10 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Nagrajena panjska končnica

Nagrajena panjska končnica

Učenci podružnične šole Vreme so sodelovali na likovnem natečaju PANJSKE KONČNICE PO KRAŠKO, ki sta ga razpisala...

Majhni igralci na velikem odru

Majhni igralci na velikem odru

Skupina otrok podružnične šole Vreme se je odzvala vabilu Margit Grošelj Miklavec, predsednice Kulturnega društva...

Dostopnost