Skoči na glavno vsebino

Leto je naokoli in 26. septembra letos spet praznujemo evropski dan jezikov. Vezna nit letošnjega posnetka, ki je ob tej priložnosti nastal, so pregovori.

Pregovore poznajo vsi jeziki, z njimi se iz roda v rod prenašajo življenjske modrosti kot del žive kulturne dediščine. Nekateri pregovori so v tujih jezikih identični slovenskim, nekateri pa zelo podobni, življenjske izkušnje ne poznajo meja.

V drugem delu letošnjega posnetka pa bomo malo bolje spoznali dve, za nas malo manj znani pisavi, prva je cirilica, ki nam jo je predstavil osmošolec Mihajlo Pantić, druga pa Braillova pisava (brajica). O tem nam je precej povedala naša bivša učenka Zala Hreščak.

Tudi letos smo v luči vključevanja medkulturnih vidikov in ozaveščanja sprejemanja različnih jezikovnih in kulturnih stvarnosti na ta dan posvetili posebno pozornost manj razširjenim jezikom, ki jih na naši šoli ne poučujemo. Pregovor pravi: »Več glav več ve« (in več zna).

Hvala vsem sodelujočim in nasvidenje čez leto dni,

Alma Volk, učiteljica italijanščine, za OŠ Divača.

 

Ste že prebrali?

Belajtnga 2023

Belajtnga 2023

V nedeljo, 28. maja 2023, se je skupina učencev raziskovalnega krožka in šolskega vrta iz Divače ter skupina učencev...

Dostopnost