Skoči na glavno vsebino

V sredo, 21. septembra, smo na naši šoli izvedli naravoslovni dan za učence 8. in 9. razreda. Obiskali so nas predavatelji z Odiseje planetariji iz Krškega, ki so za učence pripravili pet delavnic na temo Vesolja. Učencem so s pomočjo planetarija (to je šotor polkrogelne oblike z notranjo projekcijo nočnega neba) predstavili naše Osončje in planete, ki tavajo po njem. Predstavili so tudi delo astronavta, znano ameriško vesoljsko misijo Apollo in pristanek na Luni. Ena izmed delavnic je vključevala izdelovanje rakete na vodni pogon. Učenci so imeli priložnost tudi ugotoviti, ali bi lahko opravljali delo astronavta.

Tilen Miklavec

(Visited 20 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Začetek jeseni v Sloveniji prinaša okusno tradicijo – obeležitev Tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki že trinajsto...

Mi smo živa dediščina

Mi smo živa dediščina

Ob praznovanju 20. obletnice UNESCO Konvencije o varovanju nesnovne kulturne dediščine, ki smo jo obeležili v okviru...

Dostopnost