Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 10. oktobra 2022, so učenci 9. razreda obiskali Posočje. S poudarkom na spoznavanju zgodovine prve svetovne vojne in dogajanji na soški fronti so dan začeli z ogledom Kobariškega muzeja. Sledila je vožnja do Vršiča, kjer so se najprej okrepčali, nato pa nadaljevali z delavnico orientacije in delom z zemljevidi. Preplet odkrivanja zgodovine in geografije te pokrajine so zaključili z vožnjo po Ruski cesti, iz katere so ujeli še zadnji pogled na Prisojnik s kamnitim obrazom Ajdovske deklice ter si ogledali Rusko kapelico, postavljeno v spomin na ruske vojne ujetnike, ki jih je v času gradnje ceste na Vršič zajel snežni plaz. Ponosni, da so premagali adrenalinsko vožnjo po ostrih ovinkih in prispeli v Kranjsko Goro, so svojo pot nadaljevali še do Kranja. Tam so si ogledali hišo, kjer je zadnja leta svojega življenja preživel slovenski pesnik France Prešeren.

Utrinke ekskurzije smo tokrat zbrali v krajšem videoposnetku. Vabljeni k ogledu!

Tina Počkar z razredničarkami

https://youtu.be/AtvJD2fyKL0

Ste že prebrali?

Tedni vseživljenjskega učenja

Tedni vseživljenjskega učenja

Naša šola se je tudi letos pridružila Tednom vseživljenjskega učenja (TVU), ki bodo potekali od 10. maja do 16. junija...

Debeli rtič 2024

Debeli rtič 2024

Ko smo prispeli, smo se najprej namestili v mladinskem domu Martinček. Sledil je lov na zaklad. Ker nas vreme...

Dostopnost