Skoči na glavno vsebino

V soboto, 8.10.2022, smo se učenci planinskega krožčka skupaj z vodnico  PD Sežana Mirjam Frankovič Franetič odpravili na izlet v sredogorje. Vreme je bilo sončno in malo čez  dvanajsto smo prišli na cilj in bili deležni prekrasnega razgleda na bližnji greben Košute, na Begunjščico kot tudi na oddaljene vrhove Karavank, Kamniško-Savinjskih Alp ter na Julijske z najvišjim vrhom.

Sprehodili smo se tudi do bližnje razgledne točke, na Šentanski vrh ter sestopili do Koče na Dobrči, kjer je bilo veliko obiskovalcev. Najmlajši pohodniki so si privoščili težko pričakovane štruklje. Na koči smo se zadržali kar precej časa, saj smo se prepustili sončnim žarkom in igri na igralih.

Med vožnjo domov je Mirjam izvedla nagradni kviz sestavljen iz vprašanj izleta in ugotovili, da so si učenci veliko stvari zapomnili.

Le tako še naprej!

Tamara Franetič Bizjak

 

Ste že prebrali?

Izšla je Vremščica

Izšla je Vremščica

V letošnji Vremščici smo se odločili raziskati moč besed. Učenci so razmišljali o reku »lepa beseda lepo mesto najde«,...

Dostopnost