Skoči na glavno vsebino

Zgodaj zjutraj so našo šolo obiskali skavti Blažka, Ivana, Veronika, Mihela in Andrej, učenci naše šole, in nam prinesli luč miru iz Betlehema, ki letos žari pod geslom »Vstani in sveti«. Sporoča nam, da je dovolj že eno samo dobro delo, da preženemo strah, tesnobo in temo, ki drže v krempljih svet v teh negotovih časih. Pomagajmo nekomu prečkati cesto, nesimo mu težko vrečko, obiščimo sorodnika, preberimo pravljico mlajšemu bratcu, pomagajmo babici pri pisanju novoletnih voščilnic in mami skuhajmo čaj – bolje se bomo počutili prav vsi. Svet bomo spremenili s preprostimi dejanji in ljubeznijo.

Skavte je sprejela ravnateljica Damijana Gustinčič, pri nas pa so se ustavili le za kratek čas, saj so morali luč in njeno sporočilo ponesti še v mnoge druge kraje.

Ste že prebrali?

Planinski tabor pod Storžičem

Planinski tabor pod Storžičem

Letošnji planinski tabor, ki ga je organiziralo Planinsko društvo Sežana, je potekal med 8. in 12. julijem na zahodnem...

Počitniško varstvo

Počitniško varstvo

Poletje je že tu in s tem tudi čas počitnic, ko se otroci najraje zabavajo in uživajo v brezskrbnih dneh. Za starše pa...

Dostopnost