Skoči na glavno vsebino

Zadnji šolski dan pred božično-novoletnimi počitnicami je na šoli potekala proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Za uvod smo najprej družno zapeli slovensko himno, nato sta nas učenka Lara Boštjančič in učenec Enej Leban, ki sta povezovala program, zbrane pozvala, da se skupaj podamo na pot odkrivanja zgodovine Slovenije. Spomnila sta nas na ključne dogodke, ki so privedli so osamosvojitve naše države. Proslavo so popestrile pevske točke otroškega in mladinskega pevskega zbora pod vodstvom mentorjev Martina Fabčiča, Anite Penko Maslo in Ade Škamperle, ki so se jim samo za to priložnost pridružili še učiteljski glasovi. Učenci dramske skupine, ki jo vodi učiteljica Lidija Uršič, so nam najprej približali slovensko kulturno dediščino in obudili spomin na stare izštevanke, zbadljivke in šaljive pesmi iz naših krajev, nato pa nas s humornim nemim prizorom opomnili, da je otroštvo današnjih otrok pogosto ujeto v mrežo pametnih telefonov. V nadaljevanju programa sta učenki dramskega krožka predmetne stopnje deklamirali domoljubni pesmi, kvartet devetošolk je zbrane s pesmijo popeljal v božični čas, za razigrano razpoloženje pa so s plesnim nastopom poskrbele mažoretke in učenke izbirnega predmeta ples, ki so se na nastop pripravile pod mentorstvom učiteljice Polone Šenkinc. Ob zaključku programa je ravnateljica Damijana Gustinčič učencem in učiteljem namenila še nekaj vzpodbudnih besed in se zahvalila vsem nastopajočim, ki so pod vodstvom učiteljice Tine Počkar pripravili res pester program v počastitev naše domovine. 

Učitelji in učenci OŠ Divača

Ste že prebrali?

Planinski tabor pod Storžičem

Planinski tabor pod Storžičem

Letošnji planinski tabor, ki ga je organiziralo Planinsko društvo Sežana, je potekal med 8. in 12. julijem na zahodnem...

Počitniško varstvo

Počitniško varstvo

Poletje je že tu in s tem tudi čas počitnic, ko se otroci najraje zabavajo in uživajo v brezskrbnih dneh. Za starše pa...

Dostopnost