Skoči na glavno vsebino
Učenci so v preteklih tednih pri pouku spoznali humorno prozo mladinskega pisatelja Primoža Suhadolčana. Učencem smo Suhadolčanovo humoristično in akcijsko komiko približali z ogledom gledališke predstave Živalske novice.  Vse učence od 1. do 5. razreda centralne šole ter podružnic Vreme in Senožeče, smo popeljali v mestno gledališče v Novo Gorico, na ogled predstave Živalske novice. V slednji so igralci pod taktirko režiserke Ajde Valcl, uspešno in predvsem komično uprizorili pet njegovih komedij in sicer; Dolgčas okužil muhe,Trave ni, krave znorele, Vojna za travo, Raca spet padla z neba in Lepo je biti papagaj. Predstava je bila razigrana, nepredvidljiva, barvita, polna komičnih pripetljajev, o katerih so se učenci ob povratku v šolo veselo pogovarjali in se še naslednji dan med poukom smejali prisrčno humornim dejanjem na odru.

Ste že prebrali?

Dostopnost