V ponedeljek, 20. februarja 2023, so se učenci sedmih razredov odpravili v Kosovelovo knjižnico v Divači. V sklopu nacionalnega projekta Rastem s knjigo, ki je namenjen spodbujanju branja in širjenju bralne kulture, so v dar dobili knjigo Reformatorji v stripu, avtorjev Jake Vukotiča, Boštjana Gorenca in Kozme Ahačiča. Knjižničarka Petra Hlača, vodja mladinskega oddelka, je učencem predstavila vse enote Kosovelove knjižnice, oznake zlata in zelena hruška, razvrščanje knjižnega gradiva s pomočjo UDK-sistema ter iskanje po COBISS-u. Učenci so z zanimanjem prisluhnili tudi razlagi o možnostih izposoje elektorskih in zvočnih knjig.

Ste že prebrali?

Prireditev ob dnevu žena

Prireditev ob dnevu žena

»8. marec dan žena, voščim tebi mamica. Rožice ti podarim, sreče zdravja zaželim! Danes ti bo ptička pela, rožica bo...