Skoči na glavno vsebino
V nedeljo, 26. 3. 2022, je na mrzlem Ljubljanskem Kongresnem trgu potekalo že 20. jubilejno tekmovanje Elastomobilov, ki ga prireja Hiša eksperimentov. Na tekmovanju se je zbralo osemnajst ekip, kar je pravzaprav malo, saj je to tekmovanje pred pandemijo privabilo tudi po petintrideset ekip ali več.

Letošnje leto je sedmo po vrsti, ki se ga udeležuje tudi naša šola. Elastomobili so avtomobili, ki jih poganjata dve predpisani elastiki in vzmet. Cilj tekmovanja je, da avto prevozi čim daljšo pot. V nedeljo je padel tudi nov rekord, ki sedaj znaša nekaj več kot 48 m.  V vseh teh letih sodelovanja so se ekipe naše šole redno uvrščale na stopničke. Tako imamo vse medalje od zlate pa do bronastih. Tokrat je našo šolo je zastopala ekipa Mačkwona, ki sta jo sestavljala Leon Medved in Anej Bržan. V skupni razvrstitvi je ekipa dosegla tretje mesto, za dvema ekipama iz Sevniške osnovne šole, ki sta imeli skoraj identična avtomobila in sta obe priredili lepo predstavo. Čestitamo našima Mačkwonama in seveda tudi zmagovalni ekipi.

Več o tekmovanju Elastomobilov izveste na straneh Hiše eksperimentov.

Ste že prebrali?

Dostopnost