Skoči na glavno vsebino
Mesec marec vsako leto prinese pestro dogajanje ob dnevu naše šole. Ustvarjalni vrvež je tudi letos naznanjal  poseben dan.

Učenci PŠ Senožeče so izvedli  kulturni dan z naslovom » Pestrost nas bogati«. Uživali so  v kvizu »Slovenija, od kod lepote tvoje« in spoznavanju kulture sošolcev, katerih straši so se pred leti iz Bosne preselili v Slovenijo.

Na povabilo se je prijazno odzvala Emanova mama, gospa Malić, in nam pripravila slikovito predstavitev lepot Bosne in Hercegovine ter njihovo kulturo. V lepi slovenščini je odgovarjala radovednim senožeškim otrokom.   V veliki košari pokriti s tradicionalno okrašenim prtom,   ni mogla skriti njene vsebine. Vonj po  sladkih dobrotah iz njihove tradicionalne kuhinje je bil preveč očiten.

Ta poseben dan  smo zaključili s sodelovanjem na dobrodelnem koncertu Šola v naravi za vse učence.

                                                                               Učiteljice PŠ Senožeče

 

Ste že prebrali?

Izšla je Vremščica

Izšla je Vremščica

V letošnji Vremščici smo se odločili raziskati moč besed. Učenci so razmišljali o reku »lepa beseda lepo mesto najde«,...

Modne kreacije

Modne kreacije

Učenci stari 10 let imajo o odpadkih in njihovem ločevanju že veliko znanja, saj jim v šoli nudimo odlične možnosti in...

Dostopnost