Skoči na glavno vsebino
Mesec marec vsako leto prinese pestro dogajanje ob dnevu naše šole. Ustvarjalni vrvež je tudi letos naznanjal  poseben dan.

Učenci PŠ Senožeče so izvedli  kulturni dan z naslovom » Pestrost nas bogati«. Uživali so  v kvizu »Slovenija, od kod lepote tvoje« in spoznavanju kulture sošolcev, katerih straši so se pred leti iz Bosne preselili v Slovenijo.

Na povabilo se je prijazno odzvala Emanova mama, gospa Malić, in nam pripravila slikovito predstavitev lepot Bosne in Hercegovine ter njihovo kulturo. V lepi slovenščini je odgovarjala radovednim senožeškim otrokom.   V veliki košari pokriti s tradicionalno okrašenim prtom,   ni mogla skriti njene vsebine. Vonj po  sladkih dobrotah iz njihove tradicionalne kuhinje je bil preveč očiten.

Ta poseben dan  smo zaključili s sodelovanjem na dobrodelnem koncertu Šola v naravi za vse učence.

                                                                               Učiteljice PŠ Senožeče

 

(Visited 9 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Novoletna okrasitev šole

Novoletna okrasitev šole

Čeprav se veliko ljudem zdi, da svet stoji in da se dnevi ne premaknejo nikamor, da pesek v peščeni uri ne drsi,...

Dan brez papirja

Dan brez papirja

Ga je sploh mogoče imeti? Samo danes smo v roke prijeli knjige, uporabili smo toaletni papir, v trgovini smo plačali z...

Evakuacijska vaja

Evakuacijska vaja

V sredo je med četrto šolsko uro zagorelo v šolski knjižnici. Nemudoma je stekla evakuacija. Med preštevanjem otrok na...

Dostopnost