Skoči na glavno vsebino

Z obeležitvijo slovenskega dneva brez zavržene hrane, ki letos pod okriljem Lidla Slovenija, programa Ekošole ter ostalih partnerjev poteka tretjič zapored, smo na vremski šoli pokazali, da se zavedamo globalne težave zavržene hrane.

Vsak dan sproti, še posebej pa na ta dan se trudimo in prizadevamo za zmanjševanje odpadne in zavržene hrane ter učence spodbujamo k recikliranju hrane, ki ostane od obrokov.

Zato smo v ta namen 24. 4. 2023 obeležili dan brez zavržene hrane. Učenci so se potrudili, da je pri malici in kosili ostalo čim manj ostankov, pozneje pa so z zanimivimi slogani in ilustracijami okrasili tudi lastne vrečke z blaga, ki jih bodo uporabljali pri nakupih v trgovini. Nekateri učenci pa so poskrbeli za šolsko dekoracijo v namen obeležitve svetovnega dneva Zemlje, ki je potekal 22. 4. 2023.

#DanBrezZavrženeHrane #UstvarimoBoljšiSvet #ekosola #HranaNiZaTjavendan

www.danbrezzavrzenehrane.si

Ste že prebrali?

Izšla je Vremščica

Izšla je Vremščica

V letošnji Vremščici smo se odločili raziskati moč besed. Učenci so razmišljali o reku »lepa beseda lepo mesto najde«,...

Dostopnost