Skoči na glavno vsebino

V sredo, 12. aprila 2023 so učenci 6. razreda v okviru tehniškega dne izdelovali makete človekovih bivališč in drugih stavb v različnih zgodovinskih obdobjih. Nekateri se so podali v čas prazgodovine in izdelali makete prazgodovinskih jam, zemljank in kolišč. Drugi so izdelali egipčanske piramide ter rimsko vilo. Nastale so tudi makete srednjeveških gradov in indijanske vasi. Skupina učenk je za izdelavo izbrala najvišjo stavbo na svetu in tako je nastala maketa Burj Khalife. Izdelki so na ogled v večnamenskem prostoru šole, podrobneje pa so jih učenci predstavili tudi pri urah zgodovine.

Ste že prebrali?

Planinski tabor pod Storžičem

Planinski tabor pod Storžičem

Letošnji planinski tabor, ki ga je organiziralo Planinsko društvo Sežana, je potekal med 8. in 12. julijem na zahodnem...

Počitniško varstvo

Počitniško varstvo

Poletje je že tu in s tem tudi čas počitnic, ko se otroci najraje zabavajo in uživajo v brezskrbnih dneh. Za starše pa...

Dostopnost