Skoči na glavno vsebino

V sredo, 12. aprila 2023 so učenci 6. razreda v okviru tehniškega dne izdelovali makete človekovih bivališč in drugih stavb v različnih zgodovinskih obdobjih. Nekateri se so podali v čas prazgodovine in izdelali makete prazgodovinskih jam, zemljank in kolišč. Drugi so izdelali egipčanske piramide ter rimsko vilo. Nastale so tudi makete srednjeveških gradov in indijanske vasi. Skupina učenk je za izdelavo izbrala najvišjo stavbo na svetu in tako je nastala maketa Burj Khalife. Izdelki so na ogled v večnamenskem prostoru šole, podrobneje pa so jih učenci predstavili tudi pri urah zgodovine.

Ste že prebrali?

Belajtnga 2023

Belajtnga 2023

V nedeljo, 28. maja 2023, se je skupina učencev raziskovalnega krožka in šolskega vrta iz Divače ter skupina učencev...

Dostopnost