Skoči na glavno vsebino
Učenci petih razredov iz Divače in Senožeč so raziskovali srednjeveške gradove. Z avtobusom so se odpeljali do Štanjela, kjer jih je učiteljica Anamarija popeljala na ogled kraške hiše, Ferrarijevega vrta, grajskega dvorišča in drugih zunamenitosti. Pod zvonikom cerkve so pomalicali in odhiteli proti Braniku, saj sta jih na vhodnih vratih Rihnberškega gradu že čakala plemkinja Eleonora in plemič Ferdinand. Plemiča sta jih skozi igro, sprehode po vrtovih in prostorih gradu popeljala v srednji vek. Učenci so neizmerno uživali v njuni družbi in si slikovito poustvarili vtis takratnega načina življenja skozi njuno pripovedovanje. Plemič Rihnberškega gradu jih je pred odhodom popeljal po strmih zavitih stopnicah na 30 metrski grajski stolp, odkoder se je odprl slikovit razgled na celotno Braniško dolino, pa vse tja do Dolomitov je segal pogled. Plemkinja Eleonora se je od učencev poslovila s srednjeveško melodijo v sobani za druženje. Za nepozabno poučno druženje se zahvaljujemo Zavodu Svitar. (https://www.odprtehiseslovenije.org/avtor/zavod-svitar-grad-rihemberk/)
(Visited 7 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Šolska TV – septembrska oddaja

Šolska TV – septembrska oddaja

Učenci interesne dejavnosti Šolska TV so zavihali rokave in posneli prvo oddajo šolske televizije. Vabimo vas k ogledu...

Skok v prvi razred

Skok v prvi razred

V novo šolsko leto 2023/2024  je na centralno šolo prvič vstopilo osemintrideset prvošolcev. Pod mentorstvom...

Evropski dan jezikov na naši šoli

Evropski dan jezikov na naši šoli

Letošnje leto smo se odločili, da obeležimo EDJ na igriv način. Preko ugank smo se po oddelkih učili besede v nam manj...

Dostopnost