V soboto, 16. septembra 2023, so učenci matične šole in obeh podružnic, ki obiskujejo planinski krožek, osvojili prvi vrh v novem šolskem letu. V organizaciji Planinskega društva Sežana so se podali na 1.114 metrov visoko Slivnico – goro čarovnic, kjer naj bi tik pod vrhom v Coprniški jami svoje zvarke, predvsem pa dež in ujme kuhale hudobne slivniške čarovnice. Čarovnic na to sončno soboto nismo srečali, so nas pa na vrhu čakale slastne slivniške palačinke in čudovit razgled na eno največjih presihajočih jezer v Evropi – Cerkniško jezero. Jezera v vsej njegovi veličini – ko je vode največ, njegova površina meri kar 26 kvadratnih kilometrov – nismo videli, saj voda v suhem delu leta odteče skozi ponikve in požiralnike. Po sestopu s Slivnice smo se odpeljali še do vstopne točke na jezero, kjer smo lahko opazovali ptice in dvoživke, ki domujejo na tem mednarodno pomembnem mokrišču.

Učencem in staršem, ki so spremljali najmlajše, čestitava in vabiva, da se nam pridružijo tudi naslednjič.

Alenka Tomazin in Tamara Franetič Bizjak