Skoči na glavno vsebino

Nesreča ne počiva in lahko se zgodi tudi pod domačo streho. Pravzaprav nesreče v domačem okolju predstavljajo zelo velik delež vseh nesreč. In da bomo v vsakem trenutku pripravljeni pomagati sebi ali bližnjim, smo k uram gospodinjstva poklicali medicinsko sestro Ano Furlan, ki nam je odgovorila na kar nekaj vprašanj, med drugimi tudi na:

– Kaj storiti, ko oseba v vaši bližini močno krvavi, v bližini pa ni povojev?

– Kaj storiti ob opeklini, ki je večja kot dlan in jo pokrivajo mehurji?

– Kako ravnati, ko smo priča alergijski reakciji, omedlevici ali celo zastoju srca?

Najbolj pa smo veseli, da nam je omogočila preizkusiti se v rokovanju z defibrilatorjem.

Upamo, da nam v praksi ne bo potrebno velikokrat nuditi prve pomoči, če pa bo, smo pri gospodinjstvu uspeli dobiti kar nekaj veščin, ki lahko zagotovijo učinkovito in hitro ukrepanje ter pomagajo pri oskrbi poškodb, lajšajo trpljenje in povečujejo možnosti za preživetje ljudi v stiski.

Učenci 5. c

(Visited 119 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Dan brez papirja

Dan brez papirja

Ga je sploh mogoče imeti? Samo danes smo v roke prijeli knjige, uporabili smo toaletni papir, v trgovini smo plačali z...

Evakuacijska vaja

Evakuacijska vaja

V sredo je med četrto šolsko uro zagorelo v šolski knjižnici. Nemudoma je stekla evakuacija. Med preštevanjem otrok na...

Dostopnost