Skoči na glavno vsebino

Nesreča ne počiva in lahko se zgodi tudi pod domačo streho. Pravzaprav nesreče v domačem okolju predstavljajo zelo velik delež vseh nesreč. In da bomo v vsakem trenutku pripravljeni pomagati sebi ali bližnjim, smo k uram gospodinjstva poklicali medicinsko sestro Ano Furlan, ki nam je odgovorila na kar nekaj vprašanj, med drugimi tudi na:

– Kaj storiti, ko oseba v vaši bližini močno krvavi, v bližini pa ni povojev?

– Kaj storiti ob opeklini, ki je večja kot dlan in jo pokrivajo mehurji?

– Kako ravnati, ko smo priča alergijski reakciji, omedlevici ali celo zastoju srca?

Najbolj pa smo veseli, da nam je omogočila preizkusiti se v rokovanju z defibrilatorjem.

Upamo, da nam v praksi ne bo potrebno velikokrat nuditi prve pomoči, če pa bo, smo pri gospodinjstvu uspeli dobiti kar nekaj veščin, ki lahko zagotovijo učinkovito in hitro ukrepanje ter pomagajo pri oskrbi poškodb, lajšajo trpljenje in povečujejo možnosti za preživetje ljudi v stiski.

Učenci 5. c

Ste že prebrali?

Zlata sobota

Zlata sobota

V soboto, 13. 4. 2024, je v Gorici (Italija)  potekalo pevsko tekmovanje otroških in mladinskih zborov. Tekmovanje je...

Dan žena v Senožečah

Dan žena v Senožečah

Ob dnevu žena so se v nedeljo,  10. 3. 2024, na proslavi v Dvorani Rudolfa Cvetka v Senožečah,  v kulturnem programu...

Juhuhu, pust je tu!

Juhuhu, pust je tu!

Pustni torek je privabil v šolo prav posebne učence. Po učilnici so poplesavale princeske, s črkami so se mučili...

Dostopnost