Skoči na glavno vsebino

Plovnost in z njo povezani pojmi gostota, masa in prostornina naj bi bili učencem 5.c odslej jasni, kar pa pred današnjo delavnico pri naravoslovju nismo trdili, saj nas je  večina mislilo, da telo plava, če je “lahko”. To smo ugotovili iz hipotez, ki smo jih postavili pred učno uro. Zato smo izvedli eksperimentalno delavnico, na kateri smo  s pomočjo učiteljice izvajali eksperimente, s katerimi smo poskušali razložiti in nazorno prikazati, da je plovnost odvisna tako od mase kot tudi od oblike predmeta in seveda tudi od gostote tekočine, v katero smo polagali predmete iz različnih snovi. Sedaj se vsi zavedamo, da je plovnost povezana tako s snovjo, iz katere je predmet, kot tudi z obliko telesa.

Najbolj smo uživali v delavnici primerjanja gostot tekočin. Tu nas je marsikaj presenetilo.

(Visited 62 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Dan brez papirja

Dan brez papirja

Ga je sploh mogoče imeti? Samo danes smo v roke prijeli knjige, uporabili smo toaletni papir, v trgovini smo plačali z...

Evakuacijska vaja

Evakuacijska vaja

V sredo je med četrto šolsko uro zagorelo v šolski knjižnici. Nemudoma je stekla evakuacija. Med preštevanjem otrok na...

Dostopnost