Skoči na glavno vsebino

22. 12. 2023, na zadnji dan pouka v koledarskem letu 2023, sta se na šoli odvijala dva večja dogodka. Devetošolci so s pomočjo učiteljev Boruta Sile, Anje Abram in Janje Černe izvedli srečelov, z zbranimi sredstvi si bodo učenci pokrili stroške valete in zaključnega izleta. Četrto šolsko uro so učenci cele šole prisluhnili kulturni prireditvi ob počastitvi državnega praznika dneva samostojnosti in enotnosti. Prisluhnili smo mladinskemu pevskemu zboru naše šole s solistko Ulo Marijo Svetina in zborovodkinjo učiteljico Anito Penko Maslo, publiko so ogrele plesalke in mažoretke, ki se prvih vrtljajev z mažoretno palico učijo pri učiteljici Poloni Šenkinc. Program so povezovale učenke Stella, Mia, Špela, pod mentorstvom učiteljice Suzane Kavčič. Učenke četrtega razreda, pod mentorstvom učiteljice Lidije Uršič so imele pripravljeno posebno voščilo. S solo točko O, Triglav, moj dom je nastopil Tine Pipan v spremljavi z razrednikom učiteljem Martinom Fabčičem, ki vodi otroški pevski zbor OŠ Divača. S skupnimi močmi so tako najmlajši pevci s solistko Ajdo združili moči s Tinetom in z učiteljema Tilnom Miklavcem in Danijelom Malnarjem in skupaj so nam zapeli pesem Še verjamem. Zahvala gre še tehnikom in ozvočevalski ekipi pod vodstvom učitelja Emila Velikanje ter učiteljici Bernardi Rebec za sceno. Da se je telovadnica spremenila v prireditveni prostor pa je zaslužen legendarni hišnik Boris Zadel, ki je postavil zavese, Marina Bitežnik in Snjezana Vajukič sta poskrbeli za postavitev tepihov in stolov. Zahvala tudi pomočnici ravnateljice Barbari Skalec Volk in ravnateljici Damijani Gustinčič za voščilo in misel ob koncu prireditve.

Veliko miru v prazničnem času in srečno v letu 2024.

Lucija Prihavec Mahorčič

Fotografije: Vid Kenda

 

Ste že prebrali?

Debeli rtič 2024

Debeli rtič 2024

Ko smo prispeli, smo se najprej namestili v mladinskem domu Martinček. Sledil je lov na zaklad. Ker nas vreme...

Dostopnost