Skoči na glavno vsebino
Naša šola je tudi letošnjem šolskem letu ponovno sodelovala v projektu Teden pisanja z roko, ki je potekal od 22. do 26. januarja 2024.

Projekt organizira Društvo Radi pišemo z roko; organizatorji so zapisali takole:

»Namen Tedna pisanja z roko je ozavestiti mlajše in starejše o pomenu pisanja z roko, ga spodbuditi, vzpostaviti družbeno pozitiven odnos do pisanja z roko, poudariti pomen razvoja individualnosti, vplivati na razvoj fine motorike pri mlajših in starejših ter izraziti spoštovanje in naklonjenost, saj je pisanje z roko bolj osebno. Če bomo pisali z roko, bomo ohranili to fino motorično spretnost, ki je pomembna za mlajše in starejše generacije. Sami se bomo odločali, kdaj bomo pisali s pomočjo računalniške tipkovnice in kdaj z roko. Dobro je ohraniti možnost izbire.«

Učenci PŠ Vreme so  v šoli izvedli različne aktivnosti ter se preizkusili v pisanju z roko. Pokazali so ustvarjalnost ter navdušenost. Pozitivna naravnanost učencev se je izražala skozi aktivno delo in ustvarila prijetno delovno vzdušje.

Na šolskem hodniku smo pripravili razstavo z izdelki.

Ste že prebrali?

Pust, pust, krivih ust

Pust, pust, krivih ust

Današnji pustni torek je bil ustvarjalno pisan in igriv. V šolo so navsezgodaj zjutraj prihajale nasmejane maškare v...

Prihod dedka Mraza

Prihod dedka Mraza

Veseli december je tu, mesta so čudovito okrašena z lučkami in praznično vzdušje se je naselilo vse okrog nas. Za naše...

Dostopnost