Skoči na glavno vsebino

Otroci so od nekdaj glavni junaki pustnega rajanja, in tako je bilo tudi letos v Divači, kjer so se osnovnošolci odločno podali na pustno povorko, ki je razveseljevala prebivalce mesta. Barviti kostumi, razigrani smeh in ples so obarvali krajevne ulice, prinašajoč s seboj pravo pustno vzdušje.

Povorka se je začela pred šolo, kjer so se učenci zbrali in pokazali svoje izvirne pustne maske. Med njimi so bile princeske, super junaki, živali in številni drugi liki. Nato so se  odpravili na pot po krajevnih ulicah, obkroženi s spremljevalno glasbo in veselim vzdušjem. Na svoji poti so razveseljevali mimoidoče, ki so jih pozdravljali s smehom in aplavzom.

Veselimo se naslednjega pustovanja, vsak pri sebi pa že razmišlja, kakšno masko si bo nadel naslednje leto.

Ste že prebrali?

Dostopnost