Skoči na glavno vsebino

V letošnji Vremščici smo se odločili raziskati moč besed. Učenci so razmišljali o reku »lepa beseda lepo mesto najde«, iskali besede, ki v nas vzbujajo prijetne občutke, pa tudi tiste, ki nam lahko povzročijo nelagodje. S svojimi literarnimi in likovnimi prispevki nas vabijo, da se ustavimo in premislimo, kakšno moč imajo besede v našem vsakdanjem življenju. Učenci so raziskovali tudi zgodovinsko močne besede, ki so še po 2000 letih in več aktualne. Nekaj svojih težav z besednim nasiljem so zaupali šolski svetovalni delavki, slovenska plavalna zvezda Sara Isaković pa je v pogovoru s šestošolci spregovorila, zakaj je pomembno, da mislimo kot zmagovalci.

Vremščica prinaša tudi nagradni križanki. Vabimo vas, da ju rešite in oddate v škatlo v knjižnici. Konec maja bomo izžrebali praktične nagrade.

Tedni vseživljenjskega učenja

Naša šola se je tudi letos pridružila Tednom vseživljenjskega učenja (TVU), ki bodo potekali od 10. maja do 16. junija...